Cevizli Sucuk Kaç Kalori?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Cevizli Sucuk Kaç Kalori?

Cevizli Sucuk Kalori, Cevizli sucuk damaklarımızı lezzetlendiren kalori değeri biraz yüksek olan ceviz ve pekmezin birleşmesiyle tüketilen aperatif bir lezzettir. Çoğunlukla çerezciler de ekonomik fiyatlar ile satılan bu lezzetin yapımı bir zahmetli bir olup kalori değeri içinde bulunan ceviz, şeker ve pekmez de bulunan kalorinin yüksekliği nedeniyle yaklaşık olarak bir porsiyon olan 100 gram cevizli sucuk da 286 kalori bulunmaktadır. Bugün sizlerle cevizli sucuğun hazırlanması ve içinde bulunan besinlerin kaç kalori olduğu hakkında genel bilgilerde bulunacağız.

Cevizli Sucuk Malzemeleri
  • 4 su bardağı pekmez,
  • 4 su bardağı su,
  • Yarım kilo ceviz içi,
  • Yarım su bardağı nişasta,
  • Yarım su bardağı fabrika unu,
  • 1 Çay bardağı şeker
Cevizli Sucuk Nasıl Yapılır?

Bir tencere içine konulan 1 su bardağı kadar su ve yarım su bardağı nişasta ile yarım su bardağı un konularak, un ve nişasta topaklanmaya kadar karıştırılır. Daha önceden hazır etmiş olduğumuz tencerenin içine 3 su bardağı su ve 4 su bardağı pekmez koyularak üzerine 1 çay bardağı şeker eklenerek karışımımız kaynayıncaya kadar karıştırılır. Kaynamaya yakın daha önce karıştırdığımız nişasta ve un eklenerek kaynatılır. Bu kaynama işleminde oluşan marmelat bozulmaması amacıyla bir tahta kaşık kullanın. Kaynaması tamamlanan şerbetimiz tezgâhımıza alınır. Daha önceden ince bir iğne yardımı ile yorgan ipinden geçirilen cevizlerimiz bu karışımın üzerine eklenerek güzelce uygun bir bölgeye asılır. 3-4 gün bekledikten sonra tüketilmeye hazır hale gelir.

Cevizli Sucuğun Kalori Değerleri

Yapımı tamamlanan cevizli sucuğun bir insanın gün içinde tüketimi yaklaşık olarak 100 gramdır. Cevizli sucuk malzemeleri ve şerbetinde bulunan yaklaşık 100 gram sucuğun içinde bulunan pekmezi için kullanılan, un, nişasta, şekerin kalori değeri 217 kalori olmakla birlikte, cevizli sucuğun içinde bulunan yetir kadar cevizin kalori değeri ise 60 kaloridir. Bu kalori değerleri obezler için biraz yüksek olmasından dolayı rejimde bulunan insanların fazlaca tüketilmesinde fayda bulunmaktadır.

Cevizli Sucuk Kalori Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Hamilelikte Sucuk Kullanımı

Hamilelikte Sucuk Kullanımı

Sucuk Nasıl Yapılır?

Sucuk Nasıl Yapılır?

İlginizi Çekebilir

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Evde Sucuk Nasıl Yapılır?

Evde Sucuk Nasıl Yapılır?

Sucuk Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Sucuk Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Cevizli Sucuk Tarifi ve Malzemeleri

Cevizli Sucuk Tarifi ve Malzemeleri

Sucuk Izgara Tarifi ve Malzemeleri

Sucuk Izgara Tarifi ve Malzemeleri

Salçalı Sucuk Tarifi ve Malzemeleri

Salçalı Sucuk Tarifi ve Malzemeleri